دانلود پایان نامه

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی حرکات دامنه­ای در شرق گیلان به روش آنبالگان(مطالعه موردی: پیلدره از توابع شهرستان املش)

قسمتی از متن پایان نامه :

معرفی پهنه بندی زمین لغزش به روش آنبالاگان

Anbalagan (1992) روش کمی را برای محاسبه خطر زمین لغزش در منطقه ای از هیمالیا ارائه نمود. در این روش در محدوده­های همگن از نظر شیب و جهت شیب (واحدهای دامنه­ای)، پارامترهای سنگ شناسی، عوارض ساختاری، ریخت شناسی شیب، ارتفاع نسبی، کاربری و پوشش­گیاهی و شرایط آب زیرزمینی برداشت می شوند. ملاک امتیازدهی به گونه ای است که بیشترین امتیاز برای کلاس های سنگ شناسی2، ویژگی ساختاری2، ریخت شناسی و شیب 2، ارتفاع نسبی1، کاربری و پوشش گیاهی 2 و شرایط آب زیرزمینی 1 است. بنابراین بیشترین مقدار خطر بدست آمده که با جمع جبری مقادیر هر یک از        گروه­های یاد شده محاسبه می شود 10و کمترین آن صفر خواهد بود. روش آنبالاگان توسط دیگر پژوهشگران مانند Turrini et al. (1994)  در ایتالیا و Abolmasod & Stojkov (1994) در صربستان انجام تصحیحت محلی به کار گرفته شده است. این روش در ایران نیز توسط مهدوی فر و منتظرالقائم 1382 در البرز مرکزی در مقیاس 1:50000 و ارومیه ای و امینی (1377) در مقیاس 1:250000 مورد استفاده قرار گرفته است. (مهدوی فر، 1387)

 

ـ واحد بندی منطقه

روش های گوناگونی برای واحدبندی وجود دارند که در این بررسی روش واحدبندی دامنه ای انتخاب شده است. در این روش منطقه مورد بررسی به واحدهایی تقسیم می شود که مقدار و جهت شیب در آنها کم و بیش ثابتبوده و هر یک نماینده دامنه ای جداگانه هستند. بررسی واحدبندی دامنه ای در پهنه بندی خطر زمین لغزش این است که پایداری دامنه ای برای هر دمنه جداگانه ارزیابی می شود. برای بدست آوردن واحدهای دامنه ای، از روی هم اندازی دو نقشه شیب و جهت شیب در GIS استفاده شده است. بدین ترتیب  8 واحد بدست آمده است.(همان)

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه بررسی ارتباط خودگردانی با خودکارامدی مدیران گروههای آموزشی

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 عواملی که منجر به حرکات دامنه ای در روستای پیلدره می شوند کدامند؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان :  بررسی حرکات دامنه­ای در شرق گیلان به روش آنبالگان(مطالعه موردی: پیلدره از توابع شهرستان املش) با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده