دانلود پایان نامه

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

شکل ساختمان

از نقطه نظر مقطع طبقات، ساختمانهای شمالی بسته به ارتفاع و تعداد طبقات آنها ممکن است تعداد زیادی شکل و مقطع طبقاتی داشته باشند اما مهمترین قسمت و بخش مقطع ساختمان که در بحث ارتفاع پذیری ساختمانها بیشترین اهمیت را دارد، طبقات پایین مقطع ساختمان می باشد.

در فصل دوم گفته شد که از نظر شکل و مقطع طبقات ساختمانی، در طبقه همکف ساختمان ها سه الگوی مقطع ساختمانی می توان تشخیص داد که الگوی اول، شامل شکل و مقطعی از ساختمان می باشدکه از کد ارتفاعی 00:00 طبقه همکف بصورت مسکونی می باشد که با توجه به ابعاد قطعات پلاک های مسکونی شهری (حدود 200 متر مربع )، تا سه طبقه قابل اجراست. در الگوی دوم، طبقه همکف دارای کد ارتفاعی 00:00 بصورت پیلوت و با کاربری پارکینگ می باشد که چهار طبقه به بالا قابل اجرا است . با توجه به ضوابط شهرسازی و صدور پروانه ارتفاع پیلوت 40/2 متر و ضخامت سقف 40/0 متر، ارتفاع طبقه اول مسکونی با ارتفاع 80/2 متر از کد 00:00 همکف شروع می شود . در الگوی سوم، شکل و مقطع ساختمان دارای زیر زمین می باشد که با توجه ضرورت نور گیری زیر زمین معمولا از کد ارتفاعی 60/+ تا 20/1+ متغیر است .

تاکید تحقیق حاضر بر الگوی دوم که در آن طبقه همکف روی پیلوت قرار می گیرد، تاکید دارد. همچنین ارتفاع هر یک از سایر طبقات یک ساختمان مسکونی به اضافه ضخامت 40/ متر سقف صورت  دارای ارتفاع 2/3 متر می باشد.

8-2-2- 6- سطح اشغال

طبق تعریف دفترچه های ضوابط و مقررات طرح های تفصیلی سطح اشغال آن قسمت از سطح و مساحت قطعه ساختمانی است که مجاز به احداث بنا برروی آن می باشد. دفترچه های ضوابط و مقررات طرح تفصیلی شهر اصفهان مقرر می دارد که در قطعات مسکونی استقرار بنا ( سطح اشغال ) در 60 % جبهه شمالی پلاک مقدور می باشد. لذا، محل استقرار ساختمان در پلاک های این تحقیق، در سطح 60 درصد مساحت قطعه در سمت شمال آن است. در صورتی که سطح اشغال ساختمان کمتر از 60 درصد باشد در واقع به ارتفاع مجاز ساختمان مقابل افزوده می شود و بر عکس در صورتی که سطح اشغال ساختمانها افزوده شود در واقع شرایط ارتفاع ساختمانهای مقابل کاسته می شود. بنابراین می توان گفت رابطه سطح اشغال با ارتفاع پذیری رابطه معکوس است. با افزایش سطح اشغال ازارتفاع پذیریساختمانها کاسته می شود و با کاهش سطح اشغال بهارتفاع پذیریساختمانها افزوده می شود.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   توصیف فصول در شاعران شاخص ِسبک خراسانی-دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

اهداف ذیل را می توان به طور مستقیم با موضوع تحقیق مرتبط دانست :

  1. شناخت تاثیر مقررات و ضوابط موثر طرحهای تفصیلی بر بافتهای فرسوده.
  2. بررسی کمبودها و خلا های ابزارهای قانونی در توسعه و تحولات بافت فرسوده شهری.
  3. شناخت توانهای بالقوه ابزراهای قانونی در توسعه و تحولات بافت فرسوده شهری.
  4. ارائه پیشنهاداتی در خصوص اصلاح و تعدیل اشکالات ضوابط و مقررات طرحهای تفصیلی.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده