● کتاب بی نمونه

 

معرفی کتاب: حاشیه رهبر بر کتاب پایی که جاماند
حاشیه ره بر بر کپایی که جاماندتاب «پایی که جاماند»
*اختصاصی کتابستان
صاحب نظری مقام معظم رهبری در حوزه کتاب با توجه به حجم مطالعات ایشان چه در دوره نوجوانی و جوانی و چه در دوران مسئولیت های سیاسی شان چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد. آشنایی ایشان با کتاب ها و نویسندگان ایرانی و خارجی، گزارشات مختلف از کتابخانه شخصی ایشان، اهتمام ایشان به امر کتاب و کتابخوانی و … شاهدی بر این مدعاست.
حاشیه های ایشان که راهی برای ترغیب مطالعه کتاب هاست با کتاب های دفاع مقدس شروع شد که همچنان ادامه دارد، گرچه به احتمال زیادی ایشان بر اکثر کتاب هایی که مطالعه می کنند حاشیه ای می نویسند. لیکن برخی از این حاشیه ها رسانه ای می شود و اعتبار کتاب را افزون می کند.

تازه ترین حاشیه ایشان بر کتاب «پایی که جاماند»، یادداشت های روزانه سیدناصر حسینی پور است:
تا کنون هیچ کتابی نخوانده و هیچ سخنی نشنیده ام که صحنه های اسارت مردان ما را در چنگال نامردمان بعثی عراق را، آنچنان که در این کتاب است به تصویر کشیده باشد.
… درود و سلام به خانواده های مجاهد و مقاوم حسینی.
۹۱/۶/۲
سید علی خامنه ای

*
این کتاب که یادداشت های حسینی پور است روایت حضور او در جبهه و دوران اسارت اوست، که چند ویژگی شاخص دارد که موجب تفاوت این کتاب با موارد مشابه خود شده است:
۱٫ وقایع کتاب بر اساس یادداشت های رمزی گونه و اشاره وار راوی است که بعد از رهایی و در ایران تفصیل داده شده است، لذا اتقان و دقت روایت در سطح اعلاست.
۲٫ وقایع اسارت مربوط به یکی از زندان های مخفی عراق است، لذا شرایط به مراتب سخت تر و دردناک تر از ماجراهایی است که تا به حال روایت شده است-چون غالب خاطرات مربوط به اسارت، درباره زندان های موصل است که توسط صلیب سرخ جهانی شناخته شده بودند.
۳٫ سیدناصر حسینی پور در نوجوانی با سن کم اسیر می شود و این کم سن و سالی به خاص بودن کتاب افزوده است.
۴٫ متن به قلم خودِ آقای حسینی پور است، لذا کتاب از انسجام خوبی برخورد دار است، زیرا کتاب از جنس مصاحبه نیست.

برای اطلاعات تفصیلی تر می توانید به مصاحبه با آقای حسینی پور یا معرفی کتاب «پایی که جاماند» در همین پایگاه مراجعه کنید.

* این کتاب با قیمت ۱۴ هزار تومان در کتابستان متروی شهدا در دسترس علاقه مندان است.
همچنین علاقه مندان می توانند با تماس با شماره ۰۹۱۲۴۷۱۵۶۲۶ کتاب را با ۱۰% تخفیف سفارش دهند با پرداخت هزینه ارسال آن را در منزل یا محل کار خود دریافت کنند.

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>