دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحلیل عددی سه ­بعدی پایداری استاتیکی و دینامیکی شیروانی­ های مهم پردیس دانشگاه یاسوج

تکه هایی از متن :

 چکیده

زمین­ لغزش از بلایای طبیعی است که هر ساله وقوع این پدیده در کشورهای مختلف دنیا، به ویژه در کشورهای کوهستانی، خسارات جانی و مالی قابل توجهی به بار می­آورد. با توجه به اینکه منطقه­ی یاسوج در کمربند کوهستانی با خطر لرزه­خیزی بالا و ریزش­های جوی سالانه­ی زیادی واقع شده است. لذا بررسی وضعیت پایداری در برابر لغزش شیروانی­ها در این منطقه ضروری به نظر می­رسید.

در این تحقیق وضعیت پایداری در برابر زمین لغزش شیروانی موجود در محوطه­ی دانشگاه یاسوج بررسی شده است. بانقشه­برداری از محدوده­ی مورد مطالعه­ی شیروانی و جمع­آوری اطلاعات ژئوتکنیک قسمت­های مختلف آن با استفاده از داده­های موجود ساختمان­های مختلف و حفاری چند گمانه، اطلاعات اولیه جهت آنالیز پایداری حاصل شد. بعد از آن با توجه به نقشه­ی توپوگرافی موجود منطقه، مقاطع با وضعیت بحرانی شناسایی گردید. حال مقطع عرضی در این مقاطع و لایه­بندی خاک هر مقطع با توجه به اطلاعات گمانه­های مختلف و نقشه­ی جانمایی گمانه­ها صورت پذیرفت. در ادامه برای محاسبه­ی ضریب اطمینان هر مقطع، مدلسازی و تحلیل پایداری استاتیکی و دینامیکی( روش شبه استاتیکی) با استفاده از نرم­افزار­های قدرتمند PLAXIS 3D، PLAXIS 2D و Geo Slope slope/w انجام گردید. سپس بر روی هر مقطع در شرایط مختلف آب زیرزمینی تحلیل پایداری استاتیکی و دینامیکی( روش شبه استاتیکی) با استفاده از هر سه نرم­افزار انجام شد. در پایان نقاط آسیب­پذیر شناسایی شده و روش پایدارسازی آن­ها ارائه گردیده است.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه بررسی جنبه های اصلاحی قوانین جدید در ارتباط با جرم کودکان و اطفال

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحلیل عددی سه ­بعدی پایداری استاتیکی و دینامیکی شیروانی­ های مهم پردیس دانشگاه یاسوج