دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :

جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر (سهراب سپهری،شهریار،محمدرضاشفیعی کدکنی، قیصرامین پور)

قسمتی از متن پایان نامه : 

زندگی شما جریانی است روان که از جاده لحظه ها می گذرد، از آن لذت ببرید، گذشته را فراموش کنید و از خداوند تشکر و سپاسگزاری نمایید. همان که در کتاب عشق، عشق … بازهم عشق (زندگی پرماجرای مولوی)یا کتاب اولین مولا علیؑ از نشر آسیم نوشتم: از همین روز تصمیم بگیرید از خداوند تشکر و سپاسگزاری کنید و نیایش خود را در سپیده دم دا بخوانید؛ یعنی در آن لحظه ای که الواح غیبی حجمهای سبز نیایش را به سوی دریچه های سینه تان به ارمغان می آورند، لحظه هایی که منشورهای بلورین ایمان در چهارسوی کالبد خاکی شما نورافشانی می کنند و قلبتان روی چشمه سارهای آبی شوق و مهر و محبت روان می شود و لبهایتان به سوی آبشارهای طلایی صبح پیروزی و خوشبختی زندگی و ایمان گشوده می شود. تن خود را در نسیم سحرگاهی عشق به دیگران شستشو دهید و در میان شفافیت نور ایمان و موجهای زلال چشمه های معنویت و احساس عاطفه و محبت غرق شوید. هرچه بیشتر در پهنه و ژرفای عشق به دیگران و معنویت فرو روید، لبهایتان چون عاشقی که در آخرین پله های عشق به زندگی و شادی به دیگران ایستاده است به سوی بلعیدن نور ایمان، معرفت، آگاهی و کمال و کنارزدن ابرهای ناکامی و نوشیدن موجهای زلال تابندگی باز می شود.» (سپهری، 1386: ص102)

ویژگیهای شیعیان

  • در دوردست قویی پریده بی گاه از خواب، شوید غبار نیل زبال و پر سپید، لبهای جویبار لبریز موج زمزمه در بستر سپید.
این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد تعیین تاثیر بازی درمانی شناختی-رفتاری برمهارت های ارتباطی کودکان درخودمانده

«انسان شیعه مومن و بریده از مادیات از دیرگاهی است در تنگنای تنهایی که جهان مادی (دنیا) نام دارد، گرفتار شده است، در حالی که بانگی از دوردستها، حتی درونش، او را به خواستگاه اصلی که همان عرش خداست، فرا می خواند. در این رهگذر و جاده پرپیچ و خم زندگی اشخاصی گوی سبقت را می ربایند که قلوبشان را به نور ایمان و عشق الهی آکنده ساخته و زخارف دنیوی در برابر دیدگانشان چون پشم بزی بیشتر نباشد. زیرا هدف از خلقت انسان به عنوان اشرف مخلوقات رسیدن به کمال مطلوب است.
سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

  • بهره مندی هرکدام از شاعران در زمینه تشیع و شیعه چگونه است؟
  • جایگاه ائمه اطهار و بحث انتظار و مهدویت در آثار آنان چگونه است؟
  • چگونه به ارزش شخصیت شیعه در آثار این شاعران می شود پی برد؟

 پایان نامه جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر

 پایان نامه جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر (سهراب سپهری،شهریار،محمدرضاشفیعی کدکنی، قیصرامین پور)