دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :

تقابل آب وآتش ونور وظلمت در اشعار معاصر با تکیه بر«نیما یوشیج،سهراب سپهری،فروغ فرخزادو احمد شاملو»

قسمتی از متن پایان نامه :

 

6نوردرهنر

         هنر به نسبت سایر علوم ارتباط کامل تری با نور دارد. نور منبع اصلی حجم است . به طوری که سطوح یک بعدی را می توان به وسیله ی سایه روشن، سه بعدی کرد . حتی می توان احجامی را که به صورت برجسته هستند، برجسته تر نشان داد و به آنها حالت سه بعدی قویتری داد . هنرمندان و طراحان در آثار هنری خود و بیان احساسشان بیشترین بهره را از نور می برند زیرا زمینه ی اصلی کارهنری برخورداری از حجم وبه کار گیری درست آن است .نور در زمینه های مختلف هنری از جمله طراحی، نقاشی، عکاسی، معماری، چیدمان، تزئینات داخلی و…مورد استفاده قرار می گیرد.

       نور، غیر مادی ترین عنصر طبیعت است که می توان آن را حس کرد .درحقیقت نور اولین شرط برای  دریافت هرنوع ادراک بینایی است.درتاریخ نقاشی توجه به نورطبیعی در دوره ی امپرسیونیست دیده می شود. هنگامی که نقاشان آتلیه های دربسته را رها کرده وبه فضای باز روی آورده و در زیر نور طبیعی مشغول نقاشی شدند ، تأثیر شگفت انگیز آن را در انتقال حس هنری خویش به مخاطبان دریافتند. از ویژگی های سبک امپرسیونیست، توجه به رنگ و نور در ساعات مختلف روز وانعکاس رنگ های اشیای مختلف در یکدیگر و تأثیر رنگ های محیطی در تصاویر و به کار بردن رنگ های خاص و ناب می باشد.به گونه ای که هربیننده ای از تماشای این گونه آثار که از جلوه های هنرمندانه وشیوه های مبتکرانه ا ی نور را به خدمت گرفته اند، لذت می برد.   

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کتاب شناسی دستور زبان فارسی دوره معاصر (کتاب، مقاله، همایش)

2-6-7نوردر قرآن

   نور در ادیان مختلف  مقدس شمرده شده است.«بنا بر روایت فصل اول از سفر تکوین ،نخستین کتاب تورات،خداوند با این کلمات:«وخدا گفت روشنایی بشود وروشنایی شد» آفرینش را آغاز کرد.کار اصلی خلقت جدا کردن روشنایی از تاریکی بود.»(بوا ، 1376 :15)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 1-آیا ساختارشکنی شعرنو در قالب وسبک سرایش می تواند دلیلی بر نوگرایی وایجادچهار چوب های جدیدی دربه کارگیری  مفاهیمی چون « نور وظلمت »و«آب وآتش»  باشد؟

2-این عناصر در منابع  و علوم مختلف با چه تعابیری تعریف شده اند؟

3-تضاد وتقابل ذاتی عناصر« نور وظلمت »و«آب وآتش» در شعر نو چگونه به تصویر کشیده شده است؟

 پایان نامه تقابل آب وآتش ونور وظلمت در اشعار معاصر با تکیه بر«نیما یوشیج،سهراب سپهری،فروغ فرخزادو احمد شاملو»

 پایان نامه تقابل آب وآتش ونور وظلمت در اشعار معاصر با تکیه بر«نیما یوشیج،سهراب سپهری،فروغ فرخزادو احمد شاملو»

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :تقابل آب وآتش ونور وظلمت در اشعار معاصر با تکیه بر«نیما یوشیج،سهراب سپهری،فروغ فرخزادو احمد شاملو»