دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :

جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر (سهراب سپهری،شهریار،محمدرضاشفیعی کدکنی، قیصرامین پور)

قسمتی از متن پایان نامه : 

اهداف

  • فرسود پای خود را چشم به راه دور تاحرف من پذیرد آخرکه: زندگی رنگ خیال بر رخ تصویر خواب بود، دل را به رنج هجر سپردم، ولی چه سود، پایان شام شکوه ام صبح عتاب بود

«رنگ خیال بر رخ تصویر خواب بود که دل به رنج هجر سپرده شد، ولی چه سود که پایان شام شکوه در حقیقت صبح عتاب بود. تصورات و اوهام و خیالات، امیال و امور نفسانی انسان را از مسیری که برای تکامل و تعالی الهی گونه دارد، باز می دارد و انسان در این سردرگمی زندگی را بدون هدف مشخص دنبال می کند. در حالی که انسان با هدفی مشخص و معین به این جهان خاکی آمده است تا وظیفه مهم خود را با خود شناسی و خودباوری به انجام برساند و آگاهانه در صراط مستقیم گام بردارد و هدف خود را معین کند.

هدف، یک امر تصادفی نیست، بلکه یک امر گزینشی است. هدف امری نیست که باید در انتظارش ماند، بلکه مهم است که باید آن را بدست آورد. به همین جهت می گویند: هرکس همان مقدار به پیروزی دست می یابد که ذهنش بتواند درک یا از آن استفاده کند. چون انسان ها بدون آنکه آگاه باشند، به طور مداوم تصویرهایی در ذهنشان پدید می آورند.

ما انسانها هر روز به سوی چیزهایی که در نظر داریم، کشانده می شویم، سپس آنها را فراموش می کنیم و به خود می گوییم آن مورد هرگز برآورده شدنی نمی باشد. اما اگر آن تصویرها، به مدت کافی، به صورت انگیزه و امید در ذهن باقی بماند، ممکن است سرانجام واقعیت یابند. بنابراین تخیل یعنی توانایی دیدن چیزهایی است که اکنون پدیدار نیستند. فردی که دارای تخیل سازنده و مثبت باشد، چیزهایی را که میل دارد، می بیند. آیا کسی که دارای تخیل منفی است، تنها آن چیزهایی را که ازآنها ترس دارد، مشاهده می کند؟! تخیل سازنده گاهی اوقات از دانش مهمتر و کارسازتر است. در واقع تخیل به جا و سازنده پیش درآمدی بر جاذبه های درحال شکل گیری زندگی است. بنابراین مثبت اندیش باشید و عینک خوش بینی و زیبا شناسی بر چشم بگذارید تا همه را خوب و زیبا نظاره کنید.» (سپهری، 1386: ص118)
سوالات یا اهداف این پایان نامه :

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه : وضعیت حقوقی عدم امکان اجرای تعهد در حقوق ایران و کنوانسیون بیع بین المللی کالاها

 

  • بهره مندی هرکدام از شاعران در زمینه تشیع و شیعه چگونه است؟
  • جایگاه ائمه اطهار و بحث انتظار و مهدویت در آثار آنان چگونه است؟
  • چگونه به ارزش شخصیت شیعه در آثار این شاعران می شود پی برد؟

 پایان نامه جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر

 پایان نامه جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر (سهراب سپهری،شهریار،محمدرضاشفیعی کدکنی، قیصرامین پور)

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده