دانلود پایان نامه

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 اثرات اقتصادی جریانات تجاری بر بهره وری درصنعت خودرو

قسمتی از متن پایان نامه :

  

3-3-بهره­وری، اهداف و تعاریف آن

 

به دلیل این که بهره­وری بیشتر یک مفهوم کیفی است، محدودیت­های زیادی برای اندازه­گیری آن وجود دارد. مثلاً یکی از عوامل افزایش بهره­وری، انگیزه کارگران در محیط کار می­باشد که، قابل اندازه­گیری نیست. یعنی بهره­وری مفهومی است که تعریف آن ساده است، ولی اندازه­گیری آن مشکل است. به صورت عام بهره‌وری برابر است با نسبت ستانده تولید به یکی از نهاده­های تولید، یا به بیان دیگر، سرانه تولید به ازای یک واحد از نهاده­های تولید، بطور مثال سرانه تولید هر واحد نیروی کار. در حالیکه اختلافی روی این مفهوم عمومی وجود ندارد، در جستجوی ادبیات بهره­وری و کاربردهای متنوع آن به این نتیجه می­رسیم که، هدف و اندازه­گیری منحصر بفردی برای بهره­وری وجود ندارد. (دورنبوش و فیشر، ترجمه تیزهوشان تابان،1380: 817)

اهداف اندازه­گیری بهره­وری شامل مواردی از جمله تکنولوژی، کارایی، صرفه­جویی در هزینه­ها، محک­زنی مراحل تولید و استانداردهای زندگی می­باشد.(جیووانینی و نزو، 2001: 12-11)

هدف از اندازه­گیری رشد بهره­وری،اثرگذاری بر تغییرات تکنولوژیکی می­باشد. تکنولوژی، راههای تبدیل منابع به ستاده خواسته شده تعریف می­شود، که شامل محصولات جدید (پیشرفت­هایی در طراحی و کیفیت کالاهای سرمایه­ای) می­باشد.

کارایی، به معنی دستیابی به حداکثر میزانی از ستاده که با تکنولوژی موجود، با یک میزان ثابتی از نهاده قابل دستیابی باشد. بهره­وری به مفهوم کارایی، تکنیک حرکت به سوی بهترین عمل یا حذف سازمانهای ناکارا می­باشد.

راه حل اساسی در توصیف و اندازه­گیری تغییر بهره­وری،صرفه­جویی در هزینه­های واقعی می­باشد. اندازه‌گیری بهره­وری یک عنصر کلیدی به سوی تعیین استانداردهای زندگی است. درآمد سرانه، معیاری از استاندارد زندگی است. درآمد هر شخص یکی از متغیرهایی است که، به طور مستقیم با بهره­وری نیروی کار در ارتباط است، که ارزش افزوده هر ساعت کار انجام شده می­باشد. در این مورد اندازه­گیری بهره­وری به بهتر فهمیدن و بهبود استاندارد زندگی کمک می­کند.

اندازه­گیری بهره­وری هنگامی که تنها یک ستاده با استفاده از یک نهاده تولید می­شود، تقریباً ساده است. در این حالت ستاده هر واحد از نهاده، معیاری همه جانبه از بهره­وری است و آن می­تواند مقایسه عملکرد واحد تولیدی یا صنعت باشد. هنگامی که چند ستاده با استفاده از چند نهاده تولید می­شوند، اندازه­گیری بهره­وری مشکل­تر است. در این مورد بهره­وری اغلب با استفاده از معیارهای بهره­وری جزئی اندازه­گیری می‌شود، مانند ستاده هر واحد از کارگر یا هر واحد کار انجام شده اندازه­گیری می­شود. علیرغم اینکه استفاده از معیارهای بهره­وری جزئی دارای محدودیت­هایی می­باشد و عملکرد یک واحد تولیدی را غلط نشان دهد، ولی چنین معیارهایی اغلب جایی که محقق می­خواهد با محاسبه اختلاف بهره­وری نیروی کار و شدت سرمایه و دیگر عوامل به محاسبه رشد بپردازد، استفاده می­شود. معیارهای بهره­وری کل عوامل تولید از نهاده­ها و عوامل تولید جهت محاسبه استفاده می­کند، بنابراین جهت اندازه­گیری عملکرد و مقایسه چند واحد تولیدی و یا یک واحد تولیدی داده شده در طی یک دوره زمانی، مناسب­تر می­باشد. در حالت وجود چند ستاده و نهاده، بهره­وری کل عوامل تولید بصورت نرخی از کل عوامل تولید شده به عوامل استفاده شده تعریف می­شود.(کولی و همکاران[1]، 2005: 62)

در ادامه به تعاریف مختلف بهره­وری می­پردازیم و نظریات مختلف اقتصاددانان را در این زمینه بیان می‌کنیم:

تعریف سازمان بین المللی کار از بهره­وری: رابطه بین ستانده حاصل از یک نظام تولیدی با داده­های به کار رفته برای تولید آن، که داده­ها میتوانند زمین، سرمایه، نیروی کار و عوامل دیگر باشند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رابطه میان همدلی در شعب بانک اقتصاد نوین و رضایتمندی مشتریان

در این تعریف « مدیریت » بطور ویژه یکی از عوامل تولید در نظر گرفته شده است. نسبت تولید به هر کدام از این عوامل معیاری برای سنجش بهره­وری محسوب می­شود.

در اطلاعیه تشکیل مرکز بهره­وری ژاپن(JPC) در سال ۱۹۵۵ در ارتباط با بهبود بهره­وری چنین بیان شده است که:

« حداکثر استفاده از منابع فیزیکی، نیروی انسانی، تسهیلات و سایر عوامل به روش­های علمی بطوری که بهبود بهره­وری به کاهش هزینه تولید، گسترش بازارها، افزایش اشتغال و افزایش دستمزدهای واقعی و بالارفتن سطح زندگی همه آحاد ملت منجر شود، آن­گونه که به سود کارکنان، مدیریت و عموم مصرف‌کنندگان باشد. »

از دیدگاه مرکز بهره­وری ژاپن، بهره­وری یک اولویت و انتخاب ملی است، که منجر به افزایش رفاه اجتماعی و کاهش فقر می­گردد. مرکز بهره­وری ژاپن از زمان تأسیسش در سال ۱۹۵۵، نهضت ملی افزایش بهره­وری را تحت سه اصل رهنمون­ساز به جلو هدایت نموده است، که عبارتند از: افزایش اشتغال، همکاری بین نیروی کار و مدیریت و توزیع عادلانه و برابر ثمره­های بهبود بهره­وری در میان مدیریت، نیروی کار و مصرف کنندگان.

افزایش قابل توجه بهره­وری در تعدادی از کشورها در دهه­های اخیر موجب شده است که، ارتقاء سطح بهره­وری ملی بعنوان یک اولویت در سطح کشور مطرح باشد. بطور مثال در دوره زمانی (۱۹۷۴- ۱۹۶۷) کشور ژاپن بهره­وری ملی خود را ۶/۹۹% افزایش داد، در حالی که در همان مدت، مدیریت بهره­وری ملی در کشورهای آلمان غربی و ایالات متحده امریکا به ترتیب ۳/۴۳ و ۲۵/۲۹% افزایش یافت.

در اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ مرکز بهره­وری آمریکا تعریف زیر را ارائه داد:

«قیمت تعدیل شده × بهره­وری = سود »

تعاریف دیگری از بهره­وری در زیر آمده­اند:

  • استاینر[2]: معیار عملکرد و یا قدرت و توان هر سازمان در تولید کالا و خدمات.
  • استیگل[3]: نسبت میان بازده به هزینه عملیات تولیدی.
  • ماندل[4]: بهره­وری به مفهوم نسبت بین بازده تولید به واحد منبع مصرف شده است، که با سال پایه مقایسه می­شود.
  • دیویس[5]: تغییر بدست آمده در مقدار محصول در ازاء منابع مصرف شده.
  • فابری کانت [6]: یک نسبت همیشگی بین خروجی به ورودی.
  • کانلان[7] (متخصص مدیریت و بهره­وری): انجام کار درست به روش درست.

 

در سال­های ۱۹۷۴ و اواخر ۱۹۸۴ « سومانث[8] » سه تعریف اساسی را درباره بهره­وری مرتبط با سازمان­ها و شرکت­ها به شرح زیر ارائه داد: (سومانث و یاووز، 1984: 223)

[1]– Coelli et al

[2] – Stainer

[3] – Stigel

[4] – Mundel

[5] – Davis

[6] – Fabri Cant

[7] – Kanlan

[8] – Sumanth

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-3-سؤالات تحقیق

در این تحقیق سؤالات زیر مورد آزمون قرار می­گیرد:

  1. تأثیر جریانات تجاری بر میزان بهره­وری صنعت خودرو کشور چگونه است؟
  2. تأثیر سرمایه‌گذاری بنگاهها در زمینه تحقیق و توسعه بر میزان بهره­وری بخش صنعت خودرو کشور چگونه است؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثرات اقتصادی جریانات تجاری بر بهره وری درصنعت خودرو  با فرمت ورد