دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  

عوامل موثر در ترغیب افرادبرای شرکت در انتخابات اینترنتی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

  • تئوری اعتماد

رویکرد سومی که در مبحث پذیرش و تطبیق فناوری مورد بحث قرار می گیرد، نظریه اعتماد می باشد. اعتماد از دو بعد قابل تعریف است ( Driscoll, 1978 ) :

  • تخمینی از وضعیت جاری
  • رفتار و میل ذاتی در افراد

اعتماد یکی از جنبه های اساسی در تصمیم گیری ها است. برای مثال، اعتماد افراد به یک محصول یا خدمت در تصمیم آنها برای خرید و استفاده از آن بسیار موثر است ( Marvin s cohen, 1998 ) . تاکنون بارها از نظریه اعتماد در بررسی و تحقیق در زمینه تجارت الکترونیک استفاده شده است (Koufaris & Hampton, 2004 ; Tractinsky, 2000  ) ؛ وقتی شخصی در دامنه تجارت الکترونیک هنوز به حدی از اعتماد و اطمینان نرسیده باشد که بخواهد از آن استفاده کند، می تواند این فقدان اعتماد را بر جنبه های دیگر تکنولوژی نظیر دولت الکترونیک هم منتقل کند و وقتی اعتماد کافی نسبت به دولت الکترونیک در شخص بوجود نیاید، این امر باعث محدود شدن تمایل او برای استفاده از امکانات دولت الکترونیک خواهد شد.

از طرفی، طبق تحقیقات گذشته مشخص شده که کاهش اعتماد شهروندان به دولت با کاهش میزان مشارکت آنها در فعالیت های سیاسی رابطه مستقیم دارد ( Craig,1996 ; Hetherington,1999 ) پس برای اینکه از نظریه اعتماد در ارزیابی میزان مشارکت افراد در رای گیری سنتی و آنلاین استفاده کنیم، لازم است که میزان اعتماد آنها نسبت به دولت را مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین  به روشنی می توان به این قضیه پی برد که پذیرش و گسترش نوآوری هایی نظیر انتخابات آنلاین در زمینه دولت الکترونیک ، نیازمند وجود دو نوع از اعتماد در نزد شهروندان است؛ یکی اعتماد به تکنولوژی و سرویس های مبتنی بر آن و دیگری اعتماد به دولت و فعالیت ها و عملکردهای آن ( Carter & Belanger, 2005 ) .

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد الهیات- فقه و فلسفه : نسبت نظر و عمل در سعادت انسان از نگاه ابن سینا

از آنجا که رابطه میان اعتماد افراد به دولت و عملکرد آنها در فعالیت های سیاسی در یک جامعه کاملا پذیرفته شده و از اهمیت بالایی برخوردار است (Craig, 1996  )، واحد مطالعات انتخابات ملی آمریکا[1] در صدد برآمد تا مجموعه ای شامل پنج سوال اساسی که برای اندازه گیری جنبه های مختلف اعتماد مردم نسبت به دولت بکار می رود را ابداع و معرفی کند.

[1] ANES

 

 عوامل موثر در ترغیب افرادبرای شرکت در انتخابات اینترنتی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر  

عوامل موثر در ترغیب افرادبرای شرکت در انتخابات اینترنتی