دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

نظام‌های دو قطبی جنگ سرد و امنیت اروپا :

تفکیک نشدن حوزه‌های نفوذ و احترام نگذاشتن به حدود یکدیگر در مورد امپراتوری‌ها ، جنگ خونین اول و دوم جهانی را بر نظام بین‌الملل تحمیل کرد اما پس از جنگ جهانی دوم اروپای غربی ترغیب شد با ایجاد الگوی نوین ساختاری و امنیت اروپا را شکل می‌دهد و از تکرار حوادث جلوگیری کند. لذا در روند هم گرایی منطقه‌ای شکل و ترکیب ، امنیت دسته جمعی در الگوی پایه‌ای و شالوده ثبات اروپا برشمرده شد.

باری بوزان معتقد است مجموعه‌های امنیتی پدیده‌های تجربی هستند که دارای ریشه‌های تاریخی و ژئوپولیتیکی می‌باشند. از لحاظ نظری می‌توان آنها را از طریق سطوح دولتی یا سیستمی به دست آورد. اگر از پائین به بالا بنگریم مجموعه‌های امنیتی ناشی از کنش و واکنش‌های دول منفرد است. با توجه به نمود جدی‌تر تهدید در فاصله‌های نزدیک کنش و واکنش‌های امنیتی همسایگان در اولویت قرار گیرد. مجموعه‌های امنیتی حاصل کنش دو عامل آنارشی و جغرافیاست. ساختار سیاسی آنارشی سبب رویارویی دولت‌ها با معضل امنیتی می‌شود اما شبکه وابستگی متقابل امنیتی تا حد زیادی در اثر موقعیت جغرافیایی تعدیل می‌گردد.

رژیم امنیتی ناتو همراه با رژیم اقتصادی اتحادیه اروپا در یک تقابل دو سویه و همکاری فشرده «رژیم جامعه اروپا» را شکل داده‌اند و تاکنون یکی از موفق‌ترین اتحادیه‌ها می‌باشد و در آن همراه با بالا بردن و بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی جامعه اروپا به کمک ناتو امنیت و دفاع مشروع کشورهای اروپای غربی کمک می‌کند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد مسیریابی بهینه فیدرها در سیستم توزیع درحضور مولدهای پراکنده بمنظور کاهش هزینه های سرمایه گذاری و تلفات با استفاده از الگوریتم ژنتیک

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا موقعیت ژئوپولیتیکی منطقه بالکان بر امنیت اتحادیه اروپایی تأثیرگذار بوده است؟  

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی  با فرمت ورد