دانلود پایان نامه

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 رابطه ریسک شرکت و نوسانات سود جامع

قسمتی از متن پایان نامه :

1.7 تعریف برخی از واژه ­ها و اصطلاحات تحقیق

سود (زیان) خالص: برابر با حاصل جمع سود (زیان) عملیاتی، درآمدها و هزینه­های غیرعملیاتی و سود (زیان) عملیات متوقف شده می­باشد (استاندارد حسابداری شماره 6 ایران).

سود (زیان) جامع: عبارت از کلیه تغییرات در حقوق صاحبان سرمایه از بابت درآمدها و هزینه­های مختلف شناسایی شده اعم از تحقق یافته و تحقق نیافته در طی دوره مالی می­باشد. سود جامع شامل سود (زیان) خالص دوره، سایر درآمدها و هزینه­های شناسایی شده و تعدیلات سنواتی می­باشد (استاندارد حسابداری شماره 6 ایران).

سایر درآمدها و هزینه­ها: شامل (1) درآمدها و هزینه­های تحقق نیافته ناشی از تغییرات ارزش دارایی­ها و بدهی­هایی که اساساً به منظور قادر ساختن واحد تجاری به انجام عملیات به نحو مستمر نگهداری می­شود و به موجب استانداردهای حسابداری مربوط مستقیماً به حقوق صاحبان سرمایه منظور می­شود (از قبیل درآمدها و هزینه­های ناشی از تجدید ارزیابی دارایی­های ثابت مشهود) و (2) درآمدها و هزینه­هایی که طبق استانداردهای حسابداری به استناد قوانین آمره مستقیماً در حقوق صاحبان سرمایه منظور می­شود (از قبیل مابه­التفاوت­های حاصل از تسعیر دارایی­ها و بدهی­های ارزی موضوع ماده 136 قانون محاسبات عمومی) (استاندارد حسابداری شماره 6 ایران).

تعدیلات سنواتی: به اقلامی اطلاق می­شود که مربوط به سنوات قبلی است که در تعدیل مانده سود (زیان) انباشته ابتدای دوره منظور می­گردد و به اقلامی محدود می­شود که از تغییر در رویه حسابداری و اصلاح اشتباه ناشی می­گردد (استاندارد حسابداری شماره 6 ایران).

سایر اجزای سود جامع: این قلم در استانداردهای حسابداری گوناگون، متفاوت است اما در ایران به حاصل جمع سایر درآمدها و هزینه­ها با تعدیلات سنواتی، سایر اجزای سود جامع گفته می­شود. در فصل دوم، به تفصیل درمورد سایر درآمدها و هزینه­هایی که در این قسمت گزارش می­شود بحث خواهد شد.

جریان وجه­نقد عملیاتی: شامل جریان­های نقـدی ورودی و خروجی ناشی از فعالیت­های عملیاتی (فعالیت­های اصلی و مستمر مولد درآمد عملیاتی واحد تجاری) و نیز آن دسته از جریان­های نقدی است که ماهیتاً به طور مستقیم قابل ارتباط با سایر طبقات جریان­های نقدی صورت جریان وجوه نقد نباشد(استاندارد حسابداری شماره 2 ایران).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه:بررسی اثر گذاری استراتژی عملکرد مدیریتی بر مدیریت ریسک در زمان بحران مالی در شرکتهای پذیرفته شده در بورس

بدهی جاری: طبق مفاهیم نظری گزارشگری مالی در ایران (1391) تعهداتی هستند که انتظار می­رود از طریق استفاده از دارایی­های جاری موجود و یا ایجاد بدهی جاری دیگر حذف شوند.

حقوق صاحبان سرمایه: طبق مفاهیم نظری گزارشگری مالی در ایران (1391) عبارتست از باقیمانده­ای که از کسر جمع بدهی­های واحد تجاری از جمع دارایی­های آن حاصل می­شود.

بتا: ضریب بتا در این تحقیق نماینده­ای از ریسک سیستماتیک سهام است. ضریب بتای یک سهم عادی چیزی جز شاخص ریسک سیستماتیک تلقی نمی­گردد؛ زیرا می­توان با استفاده از آن، تغییرات نرخ بازده آن سهم را با نرخ بازده کل بازار سهام مقایسه کرد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 پرسش ­های تحقیق:

براساس مطالعات اکتشافی و مطالب مطرح شده و پرسش آغازین ارائه شده در قسمت انتهایی بیان مسئله پرسش­های زیر قابل طرح است:

  1. آیا سود جامع نسبت به سود خالص نوسان بیشتری دارد؟
  2. آیا نوسانات سایر اجزای سود جامع[1] با ریسک بازار شرکت رابطه معنی­داری دارد؟
  3. آیا نوسانات سایر اجزای سود جامع با قیمت بازار سهام شرکت رابطه معنی­داری دارد؟
  4. آیا سود خالص نسبت به سود جامع قدرت پیش­بینی بیشتری برای پیش­بینی جریان وجه نقد عملیاتی دوره بعددارد؟
  5. آیا سود خالص نسبت به سود جامع قدرت پیش­بینی بیشتری برای پیش­بینی سود خالص دوره بعد دارد؟

[1] . در این تحقیق معیار محاسبه نوسانات سایر اجزای سود جامع برابر است با مابه­ التفاوت نوسانات سود جامع و سود خالص.

پایان نامه رابطـه ریسـک شـرکت و نوسـانات سـود جامـع

پایان نامه رابطـه ریسـک شـرکت و نوسـانات سـود جامـع

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : رابطه ریسک شرکت و نوسانات سود جامع با فرمت ورد


دیدگاهتان را بنویسید