دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش فن آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) بر توسعه منابع انسانی شرکت ملّی گاز ایران

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

  1. به روز کردن اطلاعات کارکنان و بهبود عملکرد آن ها
  2. ترفیع شغلی و آماده سازی برای ترفیع شغل کارکنان
  3. آشنا کردن کارکنان جدید با هدف های سازمان و آشنا کردن کارکنان قبلی با هدف های جدید سازمان
  4. رشد شخصیت و ارزش ها و حل مشکلات و مسائل و اختلافات کارکنان و رسیدن به هدف های تدوین شده سازمان

امروز توسعه منابع انسانی تنها با آمورش های تخصصی و فنی حاصل نمی شود بلکه باید از طریق نظام آموزشی جامع به پرورش کارکنان سازمان پرداخت. یعنی کارکنان سازمان در ابعاد مختلف پرورش دهد تا به آن کارایی مورد نظر دست یابند(صاحبقرانی، محمد،1387، ص 14)

توسعه منابع انسانی عمدتا در سطح سازمان ها معنی و مفهوم پیدا می کند و سازمان های بین المللی نیز در مفهوم خاص و در ارتباط توسعه توان تولید و ارزش اقتصادی، به این مقوله می پردازند.

در حوزه مدیریت منابع انسانی زمانی کلمه توسعه در کنار آموزش مطرح می شود که معمولا واژه آموزش را برای کارکنان و کارشناسان و توسعه را برای مدیران به کار می برند.

در این نگارش آموزش و توسعه در کنار هم و به عنوان مکمل یکدیگر مورد نظر است که هر دو مقوله در حوزه توسعه سازمانی نیز قرار دارند.

هدف از توسعه مدیریت ایجاد توان تجزیه و تحلیل، استدلال و تصمیم گیری در مدیران به منظور حل مشکلات سازمانی و همزمان، افزایش قابلیت های لازم در دریافت، ادراک، تفسیر و به کارگیری دانش روز مرتبط با مدیریت سازمان ها است.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد: ارتباط بین قیمت تمام شده هر بیمار به روش سنتی و هزینه‌یابی بر مبنای فعالیت

واژه ای که در قلمرو مدیریت راهبردی برای این منظور به کار برده می شود، توسعه راهبردی منابع انسانی راهبردی است. که به صورت زیر تعریف می شود:

تعیین مهارت های لازم و اعمال مدیریت موثر در زمینه یادگیری کارکنان برای آینده دور در ارتباط مستقیم و مشخص با راهبردهای سازمان(Schwind.Das & Werther.Davis, p.306).

 

2-3-6 راهبردهای توسعه منابع انسانی

در برخی از متون برای توسعه منابع انسانی سه نوع راهبرد مطرح شده است :

نقش فن آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) را بر توسعه منابع انسانی در شرکت ملّی گاز ایران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر