دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

مطالعه بسترهای استقرار و توسعه شهرداری الکترونیک در زاهدان با رویکرد الگو برداری

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

  • متدلوژی پیاده سازی و تکامل شهرداری الکترونیکی

اجرای شهرداری الکترونیک در چند مرحله انجام می‌شود، مراحل پیدایش، ارتقاء، تعامل، تراکنش و یکپارچه‌سازی پنج مرحله توسعه اینگونه شهرداری ها می‌توانند باشند. در اجرای شهرداری الکترونیکی باید به ارائه سبک زندگی الکترونیک و در خور عصر توجه داشت و باید توجه کرد که سبک زندگی سنتی برای جامعه اطلاعاتی، تضادها و نابهنجاری‌های خاصی را به دنبال خواهد داشت. بنابراین یک الگوی مناسب زندگی با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه مورد نظر و مناسب در جامعه اطلاعاتی، یکی از برنامه‌های شهرداری های الکترونیک است.

همانطور که گفته شد در ایجاد هر شهرداری الکترونیکی مراحلی وجود دارد که این مراحل یکی پس از دیگری تکمیل شده و سبب توسعه، پیشرفت و تکامل شهرداری الکترونیکی خواهد شد، این مراحل را می توان به شکل زیر بیان کرد:

۱) پیدایش: نخستین اقدام لازم جهت ایجاد یک شهرداری الکترونیکی، تهیه سند راهبردی بر اساس مطالعات میدانی از امکانات، وضعیت موجود و بررسی تطبیقی اقدامات و تجربیات جهانی در این زمینه است. مشورت با کارشناسان و صاحبنظران حوزه ICT و تهیه زیرساخت های فنی مورد نیاز از قبیل نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز است.

۲) ارتقا: در این گام پس از پیاده سازی شهرداری الکترونیکی به صورتی کاملاً ساده، امکانات و توانمندی های شهرداری برای استفاده بازدیدکنندگان، خصوصاً شهروندان توسعه خواهد یافت و سعی در برآورد حداقل امکانات مورد نیاز شهروندان در طراحی شهرداری است. بسیاری از شهرداری‌های الکترونیکی در جهان کار خود را با ارایه خدمات ابتدایی بر روی وب سایت‌ها شروع کرده و بروز کردن زیرساخت‌ها و آموزش کارکنان را در این مرحله انجام داده اند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد کلاس‌های آمادگی دوران بارداری

۳) تعامل: در این بخش سعی در برقراری ارتباط با سایتهای مرجع در زمینه های تخصصی و نیزدر اختیار گذاردن اطلاعات سایت در این گونه از پایگاه های اطلاعاتی است.در این مرحله، وب سایت‌ها و شبکه‌ها امکان برقراری ارتباطات دو طرفه را برقرار می‌سازند و مردم به راحتی می‌توانند با شهرداری‌های الکترونیکی ارتباط برقرار کنند. بعلاوه می توان امکانی را برای استفاده شهروندان دیگر شهرها از امکانات و توانمندی های شهرداری در نظر گرفت.

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

مطالعه بسترهای استقرار و توسعه شهرداری الکترونیک در زاهدان با رویکرد الگو برداری