دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی رفتار سازه های فضایی در عرشه پل ها

تکه هایی از متن :

 

1-7- اثر سفت شدگی اتصالات بر کمانش اعضای فشاری

تاکنون تحقیقات اندکی در زمینه مطالعه تجربی اثر میزان سفت شدگی پیچ های اتصالات پیچی سازه های فضایی بر رفتار اتصالات و پاسخ سازه انجام شده است. در این مطالعه، آثار میزان سفت شدگی پیچ ها بر شرایط سرحدی انتهایی و طول مؤثر کمانش اعضای فشاری به طور تجربی مطالعه شده است. بیش از چهل آزمایش بر مدول های هرمی شکل متشکل از هشت عضو لوله ای با اتصال پیچی از نوع سیستم مرو (Mero) انجام شده است. این آزمایش ها با میزان متفاوت سفت شدگی پیچ های اتصالات تکرار شده اند و حاکی از تأثیر قابل ملاحظه میزان سفت شدگی پیچ ها بر طول موثر کمانش و ظرفیت باربری اعضا در نمونه های آزمایش بوده اند. بر اساس مطالعات انجام شده به شرح زیر ، ویژگی ها و مکانیزم واقعی عملکرد اتصالات سازه های فضایی تأثیر قابل توجهی در پاسخ و رفتار مجموعۀ سازه خواهند داشت [4].

 

نتایج تحقیقات ساکا و هکی [13] نشان داد که بار کمانشی یک سازه فضایی با اتصالات نیمه صلب بزرگتر از سازه نظیر آن با اتصالات مفصلی است. کاتو و همکاران [14] رفتار کمانشی الاستیک-  پلاستیک گنبدهای شبکه ای تک لایه با اتصالات نیمه صلب را مورد بررسی قرار داده و یک رابطه ساده جهت پیش بینی بار کمانشی پیشنهاد نمودند.

 

یامادا و همکاران نیز اثر انعطاف پذیری اتصال را به همراه نواقص ساخت و شرایط مختلف بارگذاری بر ظرفیت کمانشی گنبدهای شبکه ای تک لایه مورد مطالعه قرار دادند [15].

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته اقتصاد : تاثیر جهانی¬شدن اقتصادی بر تورم در کشور¬های منتخب خاور¬میانه و شمال آفریقا

 

تحقیقات کیتی پورنچای و همکاران نشان داد که تأثیر لغزش پیچ بر خیز سازه های شبکه ای نسبتاً زیاد ولی بر مقاومت نهایی این سازه ها چندان قابل توجه نبوده است [7].

 

کاتو و همکاران تأثیرات نیمه گیرداری اتصال را بر مقاومت کمانشی گنبدهای شبکه ای تک لایه با پلان دایروی و تحت بار قائم مورد مطالعه قرار داده و ضریب لاغری اصلاح شده ای پیشنهاد نمودند [16].

 

سوادی وودهیپونگ و همکاران با بررسی رفتار یک سیستم اتصالی تحت لنگر خمشی به روش های تجربی و تحلیلی نتیجه گرفتند که بارهای کمانشی پیش بینی شده اعضا مبتنی بر فرض انتهای مفصلی، معمولاً به میزان قابل ملاحظه ای محافظه کارانه است [17].

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی رفتار سازه های فضایی در عرشه پل ها

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده