دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی عملکرد و رفتار قابهای بتن آرمه با جداسازهای لرزه‌ای

تکه هایی از متن :

 

1-4- سیستم ثقلی:

این سیستم بر پایه‌ی نیروی ثقل و وزن سازه بر روی ستون‌های اصلی یا ستون‌های وسط طراحی می‌شود. این سیستم جزء اولین سیستم‌های Base Isolation بوده که توسط هندی‌ها ارائه شده است و به علت معایب زیاد کمتر استفاده می‌شود. نحوه عملکرد این سیستم به این گونه است که در این سیستم در زیر ستون‌های اصلی یا ستون‌ که در مرکز یا وسط ساختمان قرار دارند میر اگرها را گذشته و ستون‌های کناری و گوشه که کمترین بار ثقلی به آن وارد می‌شود را مستقیماً به پی وصل می‌کنند. این سیستم نسبت به حرارت بسیار حساس است. یعنی اگر در ساختمان آتش‌سوزی رخ دهد و گرما به میر اگرها (جداسازهای لرزه‌ای) برسد باعث از بین رفتن جداسازها شده و ستون‌های وسطی که میر اگرها در زیر آن‌ها قرار داده شده است به یک‌باره زیر آن‌ها خالی می‌شود و سازه تخریب می‌شود.

نمونه اجراشده این سیستم در ایران ساختمان مجلس شورای اسلامی است و نمونه‌ی دیگر آن در کشورهای دیگر برج‌های دوقلوی آمریکا بود که همان طور که مشاهده‌شده با وجود آن که هواپیما به طبقات بالا برخورد کرد ولی بعد از چند ساعت کل ساختمان تخریب شد. علت این پدیده این بود که حرارت ناشی از آتش‌سوزی به سیستم جداسازهای لرزه‌ای رسید و بعد از چند ساعت کل سازه یکجا تخریب شد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه اثر بازاریابی درونی، تعهد سازمانی و رفتار شهروندی سازمانی بر بازارگرایی

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی عملکرد و رفتار قابهای بتن آرمه با جداسازهای لرزه‌ای