دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :هنر همگانی و جایگاه آن در ایران

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

امروز در شهرهایمان باید به چیزی ورای طراحی بناها و شبکه ‌رفت و آمد بیندیشیم.

باید فضاهایی خلق کنیم که با نیازهای امروز مطابقت داشته باشند و آنها را بگونه ای تعریف کنیم که با تکنولوژی مدرن همخوان باشد.

خیابان، مکانی است که تعاملات اجتماعی و جنب و جوش شهری در آنها به وضوح نمایان است و ذهن شهروندان را انباشته از خاطرات جمعی و ادراک مشترک در خصوص حیات مدنی می گرداند. این خیابان ها بیش از آنکه سازنده ساختار شهر باشند، بیانگر ساختار اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه بوده و تبلور زندگی مدنی یک شهر در طول زمان به شمار می آیند.

رجوع به مراکز مهم فعالیتی، خرید، تماشای مغازه ها و خرده فروشی ها، پرسه زدن و گردش، دیدن دیگران و دیده شدن توسط آنها و … راسته شهری را تبدیل به فضایی متنوع و پرفعالیت می نماید.

خاطره مبلمان شهری و توجه به فضاسازی محیطی در شهرهای امروز به عنوان عنصری تحول آفرین و درآمدزا که می تواند چهره شهر را نیز به عنوان یک نماد داخلی و بین المللی به همگان معرفی کند، شناخته می شود. نحوه چیدمان فضای سبز، آرایش ساختمانها با نمای سنتی و یا یکسان، وجود درختان مناسب در یک خیابان، نحوه قرار گرفتن تیرهای چراغ برق، باجه های تلفن، کیوسکهای فروش روزنامه، ایستگاههای اتوبوس و مهمتر از آن حفظ نمادهای قدیمی و سنتی یک شهر نقش مؤثری در افزایش روحیه اجتماعی ایفا می کند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : بررسی ساختاری و کارکرد خوشه برنج در وضعیت موجود و مطلوب

با تاکید و کنترل بر اجرای مجموعه عوامل تخصصی، و کارشناسی فنی و هنری است که محیطهای شهری متناسب ، زیبا و انسانی به وجود می آید.

زیباسازی، فرآیند توسعه ویژگیهای بصری است که در فضاهای شهری صورت می‌گیرد. (آرایش و پیرایش چهره شهر) .

زیباسازی، فرآیندی مستمر و در حال رشد است که با روانشناسی، فلسفه، هنر، فرهنگ، هویت، دانش ، بینش، زمان، و کارکرد های مختلف ارتباط داشته و ظهور پیدا میکند.

” جنبش زیبایی شناسی شهری ” رویکرد پیشرفته ایست که نه تنها بخاطر زیبانمودن، بلکه ترجیحاً به معنای ابزار کنترل اجتماعی از طریق راضی نگهداشتن جمعیت شهری و

هنر همگانی و جایگاه آن در ایران91

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه ارشد : هنر همگانی و جایگاه آن در ایران

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده